top of page

O NÁS

Jsme mooi [mói], malé bistro s velkými ideály!

 

Na začátku byl sen nás zakladatelů Mooi, Zdeňka a Nikol, o vegetariánské či veganské hranolkárně s nabídkou belgických hranolek. Přibližně před 2 lety jsme se začali poohlížet po vhodném místě, kde bychom tento koncept uskutečnili. Pro naši první pobočku jsme si vybrali Brno, kde je rostlinná strava oblíbená.  Když se naskytla možnost pronájmu v OC Dornych v centru Brna, bylo rozhodnuto. Trvalo přes rok, než jsme vyřídili potřebná povolení a mezi tím jsme přehodnotili svůj původní záměr na nynější podobu - kebab s hranolkárnou dohromady. Lepší, bohatší, zajímavější i přínosnější. 

Příběh našeho maskota jelena Mooi

Možná si říkáte co má jelen společného s hranolky nebo kebabem. :-)  Když jsme byli  na dovolené v Albánii, při návštěvě malebného městečka Gjirokastër zapsané v UNESCO, jsme spatřili na starých dřevěných dveřích křídou nakreslený obrys jelena. Vyměnili jsme si významný pohled, jak nás ve stejný okamžik oba napadlo, že tento obrázek by mohl být logem či maskotem pro náš vysněný podnik. A tak máme jelena. Ona souvislost s bistrem Mooi je ta, že jelen je býložravec. 

Mooi jelen.jpg

Approved by the future , "schváleno budoucností"

Slogan, který vystihuje všechny naše ideály i cíle. Díváme se do budoucnosti s vědomím, že živočišná výroba v současné podobě není dlouhodobě udržitelná. Jsme otevřeni veganům, vegetariánům, reduktariánům i masojedlíkům, každý krok se počítá a žádná změna na cestě ke snížení živočišné výroby není moc malá. Naším cílem je ukázat, že je možné stravovat se zodpovědně vůči naší planetě bez kompromisů na chuti a výživové hodnotě.

Vše, co u nás můžete ochutnat, je rostlinného původu. #polarbearfriendly

Zaměstnanci jsou našimi partnery

Zaměstnanci jsou jedním z nejdůležitějších pilířů našeho snu. Bez nich bychom nedokázali rostlinné bistro v Brně rozjet a držet jej na vysoké úrovni. Partnerství odrážíme v obrovské důvěře i zodpovědnosti, kterou zaměstnancům dáváme, ve společném rozhodování.

bottom of page